Din byggentreprenör i Spanien


Svenskamagasinet
Web
Español English Dansk Norsk
Information
RADANNONSER
Prenumeration
Annonsinfo tidningen
Annonsinfo webbsidan
Företagskatalog
Karta till SvM

Artikelarkiv
Kära läsare!
Var Du Där
On Tour
Reportage
Utflykter
Spanien just nu
Hem & Bostad
Mat och Vin
Golf / Sport
Fitness - Hälsa
Näringsliv
På stan
Info § Juridik
Debatt - Opinion
Kultur

Övrigt
Valutaväxlare
Gästbok
Copyright

Svenska Magasinet
Calle Quemada 10
29640 Fuengirola
Tel: 952 58 18 19
Fax: 952 58 18 51

Hitta hotell på Costa del Sol hos trivago


AKTUELLA
TEMPERATURER

Costa del Sol
Click for Málaga, Spain Forecast

Stockholm
Click for Stockholm, Sweden Forecast


Josep Guardiola: “Dörren är alltid öppen”
Zlatan Ibrahimovic missnöje med FC Barcelona har utvecklat sig till en konfrontation med tränaren Pep Guardiola, skriver dagstidningen ABC. Under det senaste halvåret ska Zlatan och Pep talat med varandra vid endast två tillfällen. Enligt Zlatan vill Pep “inte ha honom”.

Zlatan säger enligt tidningen att han inte vet vad som händer. Barcelona vill helst inte sälja honom.

Josep Guardiola har reagerat på Zlatans uttalande med att säga att “dörren alltid är öppen i omklädningsrummet”. “Det finns alltid en spelare och person som kan gå igenom den dörren”.

Josep Guardiola har talat med svensken under 45 minuter enbart vid ett tillfälle. “Varför Zlatan säger att vi bara har talat vid två tillfällen förstår jag inte. Detta måste redas ut”.

Enligt tidningen handlar det nu om att återställa relationen och att klargöra orsakerna till varför det har blivit som det har blivit.

26.08.2010


Tidigare nyheter Nästa nyhet

Mäklarringen på Costa del Sol





Här är vårt senaste erbjudande för golfare











Åsa Pettersson fastighetsmäklare